foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

22.05.2015r. uczniowie klasy 1TŚA, 1TG i 3TAK uczestniczyli w Bałtyckim Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Gdańskim. Jest to impreza popularno-naukowa organizowana od 2003r. przez uczelnie wyższe województwa pomorskiego. Celem Festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat:

  • Jaka jest zawartość cukru w cukrze? - analiza chromatograficzna cukrów w produktach spożywczych.
  • Stawonogi - zwalczać czy chronić.
  • Bałtyckie Eldorado - słodkie życie bakterii w Bałtyku.
  • Zakładamy roślinne kultury in vitro.
  • Na tropach DNA - zagadka kryminalna.