foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

Jest to już kolejna nasza akcja, której celem było:

  • promocja zdrowego odżywiania się
  • propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat
  • eliminacja błędów żywieniowych
  • wskazywanie prawidłowych zasad diety niskoenergetycznej
  • walka z otyłością wśród dzieci i młodzieży
  • zapoznanie z zasadami bezpiecznej żywności

Postanowiliśmy wziąć udział w tej akcji, aby uświadomić szerszemu gronu społeczeństwa problemy żywieniowe. Naszym celem było pokazanie ludziom jakie błędy żywieniowe popełniają i jak je eliminować.

Na stanowisku zaprezentowaliśmy produkty, które na co dzień nie występują w naszych jadłospisach, a z których warto skorzystać. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pasztety warzywne z selera , czerwonej i zielonej soczewicy wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dodatkowo przygotowaliśmy zdrowe przekąski, aby zaprezentować jak łatwo można wykorzystać te produkty w codziennej diecie. Furorę zrobiła też żywa piramida zdrowego żywienia . Przygotowaliśmy szereg ulotek ze wskazówkami prawidłowego odżywiania , rozdaliśmy ich ponad 200 sztuk.

Na prośbę odwiedzających nasze stanowisko w załączeniu udostępniliśmy receptury na nasze pasztety. Życzymy smacznego !!!

Dodatkowo odbyła się wystawa pokonkursowa prac naszej młodzieży związanych z tematyką "Stop nielegalnemu obrotowymi wyrobami tytoniowymi".
Na konkurs plastyczny wpłynęło 58 prac , które zostały wyeksponowane na targach.