foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

KAROL OKRASA - PUCHAR REGIONU I MY !
OCH KAROL !!!! tak naprawdę było !
9 maja 2014 odbyła się w Centrum Kształcenia Praktycznego VI edycja konkurs kulinarnego "Regionalny Puchar Regiony". Jak każdego roku tak i teraz też nas nie zabrakło. Do konkursu przygotowały się dwie uczennice reprezentujące naszą szkołę, przygotowując następujące potrawy:

1. Katarzyna Brodzik - klasa IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego przygotowała "Karmelizowane wątróbki gęsie na kukurydzianym ciastku"
2. Anna Jakszuk - klasa IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego przygotowała "Parfait" z "Foie Grass" w asyście sosu borówkowego.

Oprócz przygotowania samodzielnego potrawy, dodatkowym zadaniem w tym roku było również przygotowanie i nakrycie stołu zgodnie z obowiązującymi zasadami. Atmosfera jaka panowała na konkursie była fantastyczna - nerwy a zarazem radość i ogromne przeżycie uczniów z możliwości rozmowy z Panem Karolem. Oprócz oceny jaką wydawał na temat potraw nie zabrakło słów pochwalnych i rad jakie kierował do uczniów. Mimo to, że nie udało nam się zająć żadnego z czołowych miejsc i tak bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym konkursie jest to dla nas kolejne zdobyte doświadczenie zawodowe a wsparcie Naszej dyrekcji podczas konkursu motywuje nas do dalszej pracy - na pewno za rok będzie lepiej.

Elżbieta Soroka