foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W wyniku współpracy między Słupskim Starostwem Powiatowym a Starostwem Powiatowym w Bełchatowie 28 kwietnia bieżącego roku odbyła się telekonferencja, w trakcie której swoimi doświadczeniami podzieliły się samorządy uczniowskie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie.

W trakcie spotkania miała miejsce również debata na temat : "Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej - korzyści czy straty?". Dyskusja miała formę oksfordzką. Obrońcami tezy byli uczniowie z Bełchatowa, przeciwnikami - młodzież słupska.. Moderatorem został P. Wojciech Wróblewski, który czuwał nad strona konstrukcyjną, czasem i kolejnością wypowiedzi. Uczniowie prezentowali rzeczowe argumenty. Wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, wnioskowania i uogólniania. Po debacie ustalono, że następną formą współpracy miedzy szkołami będzie wystawa plakatów związana tematycznie z Unią Europejską, która zastanie zorganizowana w czerwcu bieżącego roku.