foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

11 kwietnia br. odbyły się w Karolewie XXXIII eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych obejmujące swym zasięgiem woj. kujawsko-pomorskie i pomorskie. Duży sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych zajmując tego dnia czołowe miejsca w dwóch blokach: żywienie człowieka oraz architektura krajobrazu. Każdy z nich rozwiązywał test składający się z sześćdziesięciu pytań i wykonywał trzy zadania praktyczne. Są to następujący uczniowie:

  • Sylwia Grabowska z klasy IV TAK, przygotowywana przez nauczycielkę Ewę Wasilewską, zajęła III miejsce w bloku architektura krajobrazu
  • Katarzyna Brodzik z klasy IV TŻ i GD, przygotowana przez Elżbietę Soroka, zajęła III miejsce w bloku żywieniowym

OWiUR jest najważniejszym sprawdzianem wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich kształcących się w zawodach związanych z gospodarką rolną i żywnościową. Nasi uczniowie uzyskując tak dobre wyniki na etapie okręgowym, zakwalifikowali się do finału centralnego, który odbędzie się w Nawojowej koło Nowego Sącza w czerwcu. Zmierzą się tam z najlepszymi uczniami szkół rolniczych z całej Polski, wyłonionych drogą eliminacji okręgowych.

Olimpijczykom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

Ewa Wasilewska
Elżbieta Soroka