foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

4 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na Temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”.

Olimpiadę dla uczniów III klas gimnazjalnych, VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół  ponadpodstawowych z powiatu słupskiego zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku.

Przystąpiło do niej 42 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Młodzież rozwiązywała test składający się z 35 pytań. Największą wiedzą wykazała się Julia Paluszek-Pek (III gimn.) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej, zdobywając 27 punktów. Drugie miejsce zajął Kamil Huryn z Zespołu Szkół Agrotechnicznych – 23 punkty, a trzecie Damian Greberski (III gimn.) ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach – 22 punkty.

Olimpiadzie towarzyszył konkurs na hasło promujące bezpieczne zachowania i odpowiedzialność w profilaktyce HIV/AIDS. Zadaniem uczniów było sformułowanie haseł zwracających uwagę na skutki zdrowotne ryzykownych zachowań.

Wpłynęło dwanaście haseł z sześciu szkół powiatu. Pierwsze miejsce komisja przyznała Patrycji Knuth z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach za hasło „Pozwól swojej krwi być wolną od HIV”, drugie - Julii Paluszek-Pek (III gimn.) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej za hasło „Masz rozum i świadomie kroczysz, żaden HIV Cię nie zaskoczy”, trzecie - Pawłowi Krenciszkowi z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku za hasło „Wirus HIV przenosi się przez krew i drogą płciową, a nie dotykiem i rozmową”. Dodatkowo komisja wyróżniła Sandrę Gącik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ustce za hasło: „HIV? Nie ryzykuj! Nie pozwól, by serca twoich bliskich krwawiły”.

Laureaci olimpiady i konkursu na hasło otrzymali dyplomy i karty podarunkowe o wartości 250, 200, 150 i 100 zł ufundowane przez słupskie starostwo.

Organizatorzy dziękują opiekunom za przygotowanie młodzieży do olimpiady i zachęcają do udziału w kolejnej jej edycji.