foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W sobotę, 4 września tradycyjnie w Swołowie odbyły się Dożynki Gminy Słupsk, podczas których naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TUŻ5, III TAŻ4 oraz IVTEG. Ceremoniom dożynkowym przewodniczyli Starosta i Starościna dożynkowi - Państwo Bogumiła i Waldemar Bąska ze Swołowa - rodzice naszej uczennicy Aliny Bąski z klasy III AŻ4.Najpierw wniesione zostały wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów.

Następnie Starosta i Starościna wręczyli Gospodarzowi dożynek bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów. Gospodarzem dożynek była Pani Barbara Dykier –Wójt Gminy Słupsk. Następnie składane były symboliczne dary z tegorocznych plonów, przetwory mięsne, owoce -stanowiły one wystawę osiągnięć lokalnych rolników. W programie znalazły się kiermasze z bardzo dobrym jedzeniem , przygotowanym przez 15 Kół Gospodyń Wiejskich, ludowe rękodzieło oraz koncert Gody i występ Katarzyny Pakosińskiej.