foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W dniu 07.03.2022 zorganizowaliśmy dwa pokazy filmu dokumentalnego "Druga strona" oraz zaprosiliśmy reżysera i bohaterów na spotkanie i dyskusję po filmie. Nawiązaliśmy współpracę z Kinem REJS, gdzie odbyły się pokazy. Pierwszy seans był zamknięty i przeznaczony tylko dla uczniów naszej szkoły (klasy 1TI, 3TI5, 3TP5), drugi (wieczorny) otwarty, dla mieszkańców Słupska. Akcja spotkała się z ogromnym aplauzem widzów, otrzymaliśmy mnóstwo podziękowań za organizację.


OPIS FILMU
Marcin to chłopak o wielkim sercu i ogromnym pokładzie energii do życia. Marzy o wielkiej karierze w e-sportowym świecie i robi wszystko, aby rozwijać się w tym co kocha. Po drugiej stronie ekranu komputerowego życie wygląda jednak bardzo różnie. Są momenty radości i szczęścia, ale także smutku i samotności. To opowieść o wielkiej pasji, ale także obawie o przyszłość.

reżyseria: Jakub Zalewski
scenariusz: Jakub Zalewski
gatunek: Dokumentalny / Krótkometrażowy
produkcja: Polska
rok produkcji: 2021


INFORMACJE O MARCINIE:
Marcin, 22-latek ze Słupska, od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA typu pierwszego. Jest to najcięższa postać tej choroby, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie, m.in. chodzenie. Od kilku lat pasjonuje się e-sportem, a od 2014 roku poświęca swoje życie grze Counter Strike Global Offensive. Ustawienie do gry jest czasochłonne. Odpowiednie przygotowanie miejsca gry to jedno, ale sposób rozgrywki w CS:GO diametralnie różni się od tego co znamy. Marcin gra za pomocą dwóch myszek i klawiatury. Pierwsza myszka odpowiada za strzelanie i umieszczona jest na brzuchu, druga za poruszanie się - znajduje się pod lewą stopą. Z kolei oparta o monitor klawiatura odpowiada za wszystkie pozostałe czynności.

INFORMACJE O REŻYSERZE:
Jakub Zalewski - reżyser, scenarzysta. Twórca filmów dokumentalnych, fabularnych oraz teledysków. Ukończył studia dziennikarskie broniąc się pracą zatytułowaną "Komunikowanie o uczuciach w filmie dokumentalnym na wybranych przykładach". Pasjonat kina, podróży oraz zmian społecznych. Uwielbia długie spacery nocą.

INFORMACJE O PROWADZĄCYM SPOTKANIE:
Łukasz Androsiuk - doktor nauk humanistycznych, pracownik badawczo-dydaktyczny Akademii Pomorskiej w Słupsku. Członek Słupskiej Rady Edukacyjnej i Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Interesuje się kulturą medialną w jej wymiarze filozoficznym i pedagogicznym, gracz single-player’owy, miłośnik snookera, fan(atyk) twórczości Larsa von Triera. Autor książki „Day One Patch. Szkice z obszaru kultury gier komputerowych”, Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej w Słupsku, Słupsk 2021.

Pokaz filmu "Druga strona" był poprzedzony prelekcją filmu Włodka Markowicza "The Glory. Siła e-sportu".